A testünk megköszöni, ha foglalkozunk vele.  Fontos, hogy jól induljon a napunk, ezért több módszert is beépíthetünk a napunk elindításához, a reggeli sport ilyen, a legjobb, ha az ember már reggel azt a sportot művelheti, amit a legjobban szeret, ám ha erre nincs lehetősége, már egy 10-20 perces reggeli torna is sokat segíthet, amit sportolás előtt is tanácsos elvégezni. Magosabb szintekre emeli az élményt, ha egy kis kényesztető keverék segítségével  körkörös mozdulatokkal magjába építi a szükséges gyógynövényeket, és a  fényt, így gyógyítva önMagját. Ezeket a reggeli tornákat, én személyre szabottan, esetleg más folyamatokkal összehangolva, szívesen összeállítom, de a leghatékonyabb amikor  ösztönösen érez rá melyik mozdulat, mozdulatsor ébreszti, élteti, szabadítja fel legninkább. A torna hatékonyságának emeléséért, próbáljuk felvenni a kapcsolatot önmagunkkal, és különböző részeink Egymással, így sokkal hatékonyabb lesz a torna, és az egész nap is. Ennek a tornának, jó ha van egy reggeli napindító összegzése, ahol tudatosan meditatív állapotba kerülünk, és utána lelkünk, tehát valódi önvalónk vezeti tornánk, aminek kedvező ideje 20-40 perc között van, az előtte lévő meditálásra, összegzésre ugyancsak 20-40 percet ajánlok. 


Fontos, hogy a sport amit rendszeresen űzünk, kikapcsoljon, és feltöltsön minket.  Szeretettel, és élvezettel lehet csak sportolni, ha ezek nincsenek meg, akkor az csak szenvedés lesz.  Sport közbe a lélek lángja fűti egész lényem, s így ráhangolódik testem. 

A sport megtanít élni, én szentül hiszem, hogy a sakk és a foci iránt érzett szenvedélyem volt az egyik legnagyobb tanítom, és felkészítőm az élet nevű ajándékra.  A Labdarúgás arra tanít, hogy minél gyorsabban minél okosabb dolgot találjak ki, és valósítsam meg, ezért megtanított gyorsan, mégis jól felmérni a helyzetet, és a gyors cselekvésre. Arra is megtanít, hogy ne féljek, ha nem látom a 3. lépést, az első kettőt látom, elindulok és a harmadik is megteremtődik így. Az életben is így logikus, ha már két lépést tettem, sokkal több ajtó nyílik ki előttem, tehát mehetek. Lényegében focizás közben készítettem fel magam, az élet egyik részére.

 A sakk mint, ahogy Goethe mondta az értelem próbaköve , több dologra ösztönöz, elsőnek is  a gondolkodásra, majd a hosszabbtávú gondolkozásra,egyre hosszabbra, megtanít az ellenfél fejével gondolkozni. Folyamatos változáson alapuló mégis logikus egységben mozgó rendszert tanulhatunk meg irányítani.  A gondolkozásnak és a hosszabbtávú gondolkozásnak a terveink elkészítésében óriási szerepe van.  A békesség biztosítása két fél között, ha egymás fejével tudnak gondolkozni, és így a legtöbb „mai párkapcsolati” problémák nagy része ki sem alakulna két olyan ember között, aki szeret sakkozni.  Egy logikusan működő rendszert kialakítani, a folyamatos körülményváltozásokra jól reagálni, és előre kiszámolni a lehetőségeket, nem könnyű, ám a sakk segít ennek gyakorlásában, amit az életben utána kamatoztatni tudunk. Nem mellesleg nagyon jó szemléltetőeszköz is.

A sport számomra, egy olyan időtöltést jelent, ami élvezettel jár, fejleszti lényemet, és ösztönöz arra, hogy soha ne adjam fel, és haladjak tovább. Az érdekesség, hogy ha a sportot kicserélem az életre, ugyanúgy megállja a helyét az előző mondat.