"Szent őseink nyomában maradva, akik igen szent tetteik következtében, mint csillagok ragyognak mindörökké."
IV. (Kun) László, magyar király (1272-1290) okleveléből
Papp Gábort és Szántai Lajost rendkívül hiteles forrásnak ítélem meg, így akit érdekel valós történelmünk részletesen, annak tudom ajánlani az előadásaikat, amik egyúttal az életre is nevelnek. A történelmi tudásom jelentős részére ők vezettek rá engem, amiért egy életen át hálás leszek. Ez az írás leginkább az idézetek által, valódi és mély történelmünkbe való bevezetésre szolgál, amely segíti az egyént nemzeti tudatára ébredni, emlékezni. Youtube csatornámon a Valós történelem lejátszási listámat ajánlom azoknak, akik szeretnének gyökereikből táplálkozni.
...Noé fiai, akik kijöttek a bárkából, Szem, Kám, és Jáfet voltak. ... Ezek hárman voltak Noé fiai és tőlül származott a föld egész népessége. ... Kám fiai: Kus, Micrajim, Put, és Kánaán. ... Kus nemzette Nimródot. Ez volt az első uralkodó a földön. Nagy vadász volt az Úr előtt. Innen ered a szólás: Nagy Vadász az Úr előtt, mint Nimród. Uralma kezdetben kiterjedt Bábelre, Erekre, Akkádra, és Sineár földjén minden városra. ... "
A Teremtés könyve 9-10. fejezet
Biblia - Ószövetségi és Újszövetségi Szentírás
Szent István Társulat (2006)
Nimród nagy és bölcs Király volt, aki az egész Földet, és élővilágát szolgálta, nem pedig fordítva. Mai társadalmunk vezetőiben, hacsak ezred annyi alázat lenne, mint benne volt ez a Föld még mindig egy boldogságban, szabadságban, bőségben élhető paradicsom lenne.
A Hit, és a történelem szétválaszhatatlan, egyszerűen egybeforr.
Nimród jóslatai alapján tájékozódott később a három napkeleti bölcs, hogy megtalálják Jézust. A hit, akkor még az emberek felemelésére szolgált, és a Teremtő Istenhez, a Maghoz való kapcsolódást jelentette. Tisztában voltunk az Univerzum törvényeivel, tiszteltük a Napot, ezért Napvallásként is emlegetik ezt az időszakot, ám én Őskeresztényi Hitnek hívnám.
"Íly módon ezek a mágusok, napkeleti bölcsek, miután utánanéztek Nimród kinyilatkoztatásában, megtudták, hogy Király születik Júdában, és feltárult előttük Krisztus egész életútja. Az atyáiktól örökölt tanítás okán azon nyomban elhagyták Keletet."
A törzsek származásáról, avagy a Kincsesbarlang (1985)
A következő idézetből kiderül, hogy Attila, és a magyarok is a nagy Nimródra vezetik vissza származásukat, továbbá az is hogy a második bejövetelünket, a honfoglalással azonosítja mai tanított történelmünk.
A világnak bármely sarkán is eredtek és bárhonnan jöttek is a hunok, vagyis a magyarok, dicsőségük híre, neve széles e világon elterjedt. Hála viselt dolgaik nagyszerűségének, s e hír mindenfelé fennen hirdeti, hogy felvették a keresztény hitet, hogy derékségük fényeskedik, erkölcseik ékes tisztességben virulnak, és hogy katonai kiválóságban és fegyveres vitézségben a többi nemzeteket messze-messze fölülmúlják. Ebből a nemzetből nemhogy királyok, de még a közrendű népből származó emberek nevét is bejegyezték a szentek lajstromába, s most az égben örvendeznek odajutásuknak. És ama nagy Attila király sem vádolható semmiképp, hogy megtagadta származását, hiszen a címzésében ott találjuk, hogy a nagy Nimród unokájának vallotta magát. De a magyarok történetéről írt krónika második könyvében is, ahol az ő második bejövetelükről van szó, azt olvashatjuk, hogy maguk a magyarok is a nagy Nimródra vezetik vissza eredetüket."
Thuróczy János: A magyarok krónikája (1488)
Attila uralkodásának a központja a Duna és Tisza keresztezéséből közbezárt jó minőségű föld volt, remek természeti határokkal körbeölelve Birodalma legbelső részét. Attila bölcs és jó úr volt, aki mindig a hunok népét szolgálta, és az élőlények közötti békességre, egységre és jólétre törekedett. Az értékei egyszerűen felbecsülhetetlenek, és itt nem az anyagi javakra gondolok, vagy a természeti kincseire, hanem az eszméire, és a munkásságára. Az Attila Isten Kardja című rockoperát tudom ajánlani mindenkinek, egészen valós képet fest a hunok szokásairól, életéről. Sok kedvenc részletem van belőle, de amit kiemelnék az Attila egyik éneke amely így szól:
„Ha szolgálsz ősi törvényt, élhetsz szabad emberként, szép hont, s mindent megront, aki köztünk békét bont.”
Volt egykor Magyarországban egy nagy hirű király, kit Atillának hívtak: soha párját nem fogjuk találni. Gazdagságban és bőkezűségben senki, soha vele nem mérközhetik. Tizenkét koronás király hódolt neki, tizenkét herceg, harminc gróf, lovagok, apródok, fegyveresek szám nélkül. Ez a király emberséges és igazságos volt, soha párját nem fogjuk találni."
Hősök könyve - Etzek udvartartása, középkori német hősi ének
"Attila örök emlékezetre méltó férfiú volt, akinél sohasem volt és lesz hadierényekben kiválóbb, aki nemzetének, amelyből született halhatatlan nevet és dicsőséget szerzett, amelyet sohasem lehet eltörölni. Újra fel kell tehát keresni, vissza kell szerezni és erényekkel megtartani a hazát, amely az oly híres férfi testét és sírját őrzi."
Anonymus: Gesta Hungarorum (1200körül)
THEOPHYLACTUS SIMOCATTA (korai 7. század) bizánci történetíró:
“A magyarok rendkívüli módon szentnek tartják a tüzet; a vizet és a levegőt tisztelik, a földet dicsőítik, de csupán azt imádják és nevezik Istennek, aki a világmindenséget teremtette (ez a Teremtő). Neki lovat, ökröket és juhokat áldoznak, és vannak papjaik, akikről azt tartják, hogy megvan bennük a jövendőmondás képessége”.
Nap fénye világosságot,
Hold fénye teljességet,
Víz színe tisztaságot,
Csillagok fényességet
Adjatok, adjatok, adjatok!
Adjatok, adjatok, adjatok!
Kegyes Földanya,
Kegyes Napanya,
Kegyes Holdanya,
Kegyes Vízanya,
Kegyes Ősapák,
Kegyes Ősanyák,
Kegyes Istenek,
Kegyes Szellemek,
Áldozatunk fogadjátok,
Amit kérünk, megadjátok!
Előttetek fejet hajtunk,
Fogadjátok hódolatunk!
Áldozunk most előttetek,
Tiszteljük az ősi rendet,
Hallgassátok könyörgésünk,
Vigyázzátok nemzetségünk!
István a király – áldozatunk fogadjátok
Néhány idézet arról, hogy hogyan vélekedtek a magyarokról Eurázsia szerte 1000 előtt.
908-ban - LOTHARINGIAI REGINO apát Világkrónikájában írta a magyarokról:
"A fáradalmakban és harcokban edzettek, testi erejük mérhetetlen... karddal csak keveseket, de sok ezreket ölnek meg nyilakkal, amelyeket olyan ügyesen lőnek ki szarujaikból, hogy lövéseik ellen aligha lehet védekezni... Természetük dölyfös, lázadozó... természetüknél fogva hallgatagok, készebbek a cselekvésre, mint a beszédre."
921-ben - FRUILI BERENGAR (845-924) itáliai király (887-915), utolsó szent római császár (915-924) lombardiai követe a magyarokról 921-ben
"Gazdagságuk pazar és szembetűnő. Hatalmas sereget tudnak kiállítani! Kürtszóra indul fordul egész serege. Napokig lovagolnak váltó lovaikon. Ha megindulnak megmozdul ég és föld alattuk. Harciasságuk és bátorságuk egyedülálló. Nem félnek a haláltól! Mosolyogva halnak meg! Legyőzhetetlenek."
930-ban - Ahmad ibn Rustah arab lexikográfus és földrajzíró
"A magyarok turk fajtájúak és vezérük húszezer lovassal vonul harcba... A magyarok országa bővelkedik fákban és vizekben. Sok szántóföldjük van... Ezek a magyarok szemrevaló és szép külsejű emberek, nagy testűek, vagyonosak és szembetűnően gazdagok, amit kereskedelmüknek köszönhetnek. Ruhájuk selyembrokátból való. Fegyvereik ezüsttel és arannyal vannak kiverve és gyönggyel berakottak."
Sok dolgot kihagytam ebből a vázlatból, de elértünk a "Honfoglaláshoz" amikor pusztán visszajöttünk saját ősi területünkre.
" Árpád ott hajózott át a Dunán. Mikor odaát voltak tábort ütöttek a Duna mellett a felhévízekig. Ennek hallatára a Pannónia földjén lakó összes rómaiak futással biztosították életüket. Másnap pedig Árpád vezér, meg minden főembere Magyarország valamennyi vitézével együtt bevonult Atilla király városába. Ott látták a királyi palotákat, egyeseket földig romban, másokat nem, és fölötte csodálták mindazt a kőépületet. Kimondhatatlanul felvidultakm mivel érdemesek lettek arra, hogy elfoglalják, méghozzá háború nélkül Atilla városát, kinek nemzetségéből szátmazott Árpád vezér."
Anonymus: Gesta Hungarorum (1200körül)
"Árpád vezér pedig övéi jelenlétében megtöltötte ivókürtjét a Duna vizével és minden magyar színe előtt kérte a mindenható Isten kegyelmét...hogy adja nekik az Úr mindörökre azt a földet. Szavainak végeztével minden magyar felkiáltott az égbe: Isten, Isten, Isten, háromszor egymás után. Ez a szokás innen eredt és még meg is maradt mindmáig a magyaroknál."
Képes Krónika (1358)
Szent István kora nagyban meghatározta a Történelmünket, viszont annyira nagy káoszt alakítottak ki (szerintem tudatosan) a korszak körül, hogy nagyon nehéz kibogozni az összekuszált szálakat. Néhány éve ezen az úton elindulván, elítéltem egy Szent Királyt, melynek apostoli rangja, tisztje királyról királyra száll(t)... Ma úgy érzem történelmünk ezen időszakáról, logikusan, hitelesen nem tudnék véleményt alkotni.
"A keresztény világ összes uralkodói között egyedül a magyar király apostoli... amely különleges (egyedülálló) kiváltság Szent Istvánról minden utódjára átszáll és megszakítatlan sorban fennmarad.."
Marnavics Tomkó János (1580- 1637)
boszniai püspök, zágrábi kanonok
A Szent Korona Isten adománya, és a mi tisztünk alatta összefogni, összegyülni, és a Nemzeti Egységet építeni, arra törekedni.
1444-ben - Enea Silvio de'Piccolomini (1405-1464) a későbbi II. Piusz papa levélben írja Széchy Dénes esztergomi érsek prímásnak (1440-1465):
"Minden joguk megvan a magyaroknak visszakövetelni a koronát, mert a magyar királyság archiregnum."(Archiregnum főkirályságot, őskirályságot jelent)
1490-ben Albert von Tettau ||. Ulászlü koronázásáról:
"A király átvette a Koronát, és fel kellett öltenie Szent István öltözetét, és feltennie a Koronát, amelyet az égből maga Isten küldött neki"
1448-ban II. Murád (1404-1451) oszmán szultán
"Aki elfoglalja Magyarországot, az ura az egész világnak."
THEODORE ROOSEVELT (1858-1919), az Egyesült Államok elnöke, 1910-ben Magyarországon tett látogatásakor kijelentette:
“Az egész civilizált világ adósa Magyarországnak az ő múltjáért. Amidőn Amerika még Európa méhében leledzett, Magyarország gátolta meg a barbárok terjeszkedését, Magyarország őrizte a civilizált világ biztonságát. Nincs fényesebb történelem, mint a magyar nemzeté.”
1809-ben - Charles-Maurice de Talleyrand-Périgord (1754 – 1838) francia politikus, diplomata, államférfi mondta Napoleonnak
"Felség! Régi szokásuk a magyaroknak, hogy felnéznek nagyjaikra és büszkék múltjukra. Vedd el e nép múltját, és azt teszel velük, amit akarsz."
1809-ben - Napoléon Bonaparte (Napoleone di Buonaparte)(1769 - 1821) hadvezér, politikus, francia császár olasz nemesi családból származó, korzikai születésű francia írta hozzánk magyarokhoz intézett kiáltványában a győri csata előtt
"Dicső származástok régiségével méltán büszkélkedhettek..."
Végezetül hadd mondjam el, hogy mérhetetlenül büszke vagyok, hogy a Teremtő Isten, Nimród, Attila, Árpád, Szent László, Mátyás, Rákoczi és sok más fejedelem, vezér, király, fiaként szolgálhatom Hazám, és Földanyát.